تبلیغات
تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت

1.    پاموكل (تركیه)

 

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعتبه زبان تركی این نام یعنی: قلعه پنبه ای و به آسانی می توان فهمید كه چرا چنین نامی به آن اطلاق شده است. همچنین این شگفتی طبیعی قسمتی از سایت شهر  هایراپولیس    Hierapolis (در سوریه) است و در طی قرنها این دو به دلیل نزدیكی یكی شده اند. در واقع برخی از مقبره های قدیمی در قبرستان شهر بخشی از منظره را تشكیل میدهد. این سایت دارای سنگهای تراورتن و چشمه های آب گرم است. سنگهای تراورتن ظاهری متحدالمركز دارند و با رنگ سفید حریرگونه جلوه ای روحانی خلق كرده اند. چشمه های آب گرم  در دهانه ها دارای رسوبات كربنات كلسیم هستند كه موجب تشكیل سازه های خارق العاده با ظاهری ارگانیك شده اند.

2.    برج یخی كوه اربس (قطب جنوب)

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت

كوه اربس یكی از فعالترین آتشفشانهای زمین است. این كوه تقریبا 4 كیلومتر بالاتر از سطح زمین است، و بخاطر دریاچه گدازه های مذاب واقع در دهانه آتشفشانی در قله ، میان مجموعه های آتشفشانی مشهور است. بخار داغ آتشفشانی كه از تركها و شكافهای صخره های آتشفشانی بیرون می آید سیستم پیچیده ای از قارهای یخی در اطراف كوه خلق كرده است.

3.    آبفشان فلای (نوادا، ایالات متحده)

 

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعتمنظره این آبفشان طوری به نظر می رسد كه گویی از یك سیاره دیگر یا یك فیلم علمی تخیلی به زمین آورده شده است. آبفشان فلای یكی از پدیده های نادر است كه در یك زمین شخصی واقع شده است.  در سال 1916 مالكین زمین در جستجوی آب برای حاصلخیز كردن این زمین بیابانی بودند. آنها آب را یافتند و  آن چشمه تا دهه ها جوشان بود. با این وجود مته ای كه داخل ستون حفاری بود به ذخیره ای از آب برخورد كه منجر به تشكیل چنین آبفشانی شد.4.    صخره های كاشا كاتووه تنت (نیومكزیكو، ایالات متحده)


تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت


كاشا كاتووه تنت در نیومكزیكو ، جایی است كه در آن صخره های قلمی فرسایش یافته ای وجود دارند كه از گدازه های آتشفشانی طی 6میلیون سال تشكیل شده اند. درحالیكه صخره های تشكیل شده از نظر شكل مشابهند ، به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند. اختلاف ارتفاع بین چند فوت تا 90 فوت وجود دارد.

5.    دره ماه (آرژانتین)

 

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت

دره ماه، دره ای دورافتاده در آرژانتین است. این دره با جرمهای زمین شناسی میخكوب شده كه از فرسایش باد شكل گرفته و سنگهای ایستاده و تخت سنگهایی را موجب شده كه مدورند و شبیه گلوله های مرمری هستند. زمین دره كه روزی حاصلخیز بوده اكنون خشك است و دارای تعداد زیادی فسیل گیاه و جانور است كه زیست شناسان علاقمند به دوره های تاریخی را به خود جلب كرده است.

6.    دانكسیا لندفرم (چین)

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت

این پدیده بی نظیر زمین شناسی كه معروف به دانكسیا لندفرم است از برخی مناطق در چین قابل رویت است، مانند ژانگی در استان جانسو. دانكسیا كه یعنی " ابر سرخ " بخشی از زمین است كه از سنگهای ماسه ای قرمز رنگ تشكیل شده كه در طی زمان به كوهها و صخره هایی عجیب تبدیل شده اند.7.    چشمه سحرآمیز- پارك ملی چاپادا دیامانتینا (برزیل)


تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت


چشمه سحرآمیز ،واقع در پارك ملی چاپادا دیامانتینا ، در 400 كیلومتری سالوادر،پایتخت ایالت باهیا قرار د ارد. این چشمه عمق 120فوتی دار د و آب آن آنقدر شفاف است كه صخره ها و تنه های درختان قدیمی در كف آن قابل رویت است. هنگامیكه خورشید در سمت راست است نور از یك شكاف وارد میشود و انعكاسی آبی رنگ ایجاد می كند. دسترسی به این دریاچه به دلیل حفاظت محیطی و اكوسیستم نادر و  خاصش بسیار محدود است.

8.    جنگل سنگی (چین)

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت


جنگل سنگی نمونه زیبایی از توپوگرافی انباشت سنگ آهك است.صخره های آن از سنگ آهك درست شده و توسط آبی كه به سطح رخنه كرده شكل داده شده است. این آب همه چیز را در اطراف از میان برده به جز ستونها. این جنگل از دوران سلطنت مینگ  به عنوان اولین شگفتی طبیعی جهان شناخته شد.

9.    وولینگیان، هونان (چین)

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت


منطقه هونان مملو از مناظر چشمگیر است و وولینگیان باشكوه یكی از بزرگترین جاذبه های آن است. این جاذبه طبیعی از بیش از 3000 لایه انباشتی سنگ آهك تشكیل شده است. در این مكان آبشارهای زیبا و بزرگترین قار آهكی آسیا قرار دارد.

10.    سالرد  اویونی (بولیوی)

تصاویری از عجایب 10 گانه طبیعت


سالر، یك بیابان نمكی انبوه در میانه آلتیپلانو ،یكی از مناظر تجسمی بولیوی است. این مكان؛ بیابان هموار و وسیعی است كه نور خورشید را چنان منكس می كند كه با آسمان اثر تقارنی ایجاد میكند. در بیابان چندین دریاچه با رنگهای غیر معمول وجود دارد كه علت آن وجود رسوبات معدنی است.