تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - روشی جدید در درمان نابینایی ؛ هیدوژل و سلول های بنیادی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

روشی جدید در درمان نابینایی ؛ هیدوژل و سلول های بنیادی

 محققان کانادایی موفق به ابداع هیدروژلی شدند که به سلول های بنیادی در درمان نابینایی و ترمیم آسیب های مغزی ناشی از سکته مغزی کمک می کند.

 

به گزارش ایرنا از هلث، دانشمندان تاکنون در پیوند ارگان هایی که از سلول های بنیادی درست شده اند، موفق بوده اند اما تزریق مستقیم سلول های بنیادی برای درمان به اندازه زیادی با شکست روبرو شده است زیرا این سلول ها اغلب پس از تزریق در بدن ، می میرند.

اما در این مطالعه محققان دانشگاه تورنتو، سلول های بنیادی را با استفاده از یک هیدروژل به بدن موش های نابینا و موش هایی که بر اثر سکته مغزی به آسیب های مغزی مبتلا شده بودند، تزریق کردند و متوجه شدند که این سلول های بنیادی موجب بازگردانده شدن بینایی به چشم موش های نابینا و ترمیم آسیب های مغزی ناشی از سکته مغزی شدند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که درمان با سلول های بنیادی اثر بخش است.

این هیدروژل که در دانشگاه تورنتو توسط پروفسور مولی شویچت ابداع شده از هیالورونان (hyaluronan) و متیل سلولز ساخته شده است.

هیالورونان ماده ای است که سلول های بنیادی را زنده نگاه می دارد و متیل سلولز، نیز یک ترکیب شیمیایی حلال را می سازد که سلول های بنیادی را در کنار هم نگاه می دارد.

در اصل از این هیدروژل برای در کنار هم نگاه داشتن سلول های بنیادی در زمان تزریق به محل پیوند استفاده می شود؛ این کار به ترمیم و پذیرش ارگان های جدید توسط بدن کمک می کند.

اما این مطالعه یک گام جلوتر می رود و نشان می دهد که هیدروژل ها کاری بیش از در کنار هم نگاه داشتن صرف سلول های بنیادی انجام می دهند و می تواند موجب ترغیب بقا و ادغام سلول های بنیادی نیز بشود.

این موضوع درمان مبتنی بر سلول های بنیادی را یک گام به حقیقت نزدیکتر می کند.

در این مطالعه محققان سلول های نورگیر (Photoreceptors) را که از سلول های بنیادی درست شده اند با استفاده از این هیدروژل به چشمان موش های نابینا تزریق کردند.

محققان متوجه شدند، این سلول ها که چشم از آنها برای تشخیص نور استفاده می کند موجب بازگرداندن حدود 15 درصد عملکرد مردمک ها شدند.

محققان همچنین سلول های بنیادی را با کمک این هیدروژل به مغز موش های مبتلا به سکته مغزی تزریق کردند و متوجه شدند که این سلول ها با ترمیم آسیب های مغزی ناشی از سکته مغزی در موش ها، عملکرد حرکتی آنها را بازیابی کردند.

محققان با توجه به موفقیت آمیز بودن این تزریق های سلولی در دو بخش مختلف سیستم عصبی، تصور می کنند که استفاده از این هیدروژل در سایر بخش های بدن نیز موثر است.

این مطالعه در مجله Stem Cell Reports منتشر شده است.

طبقه بندی: تغذیه و بهداشت و درمان، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین