تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - نانوروباتها رگهای گرفته قلب را باز می‌کنند

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 6 تیر 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

نانوروباتها رگهای گرفته قلب را باز می‌کنند

بیماری های مانند چربی و فشار خون یا دیابت باعث پیشرفت انسداد جریان خونی می شوند که معمولا با جراحی یا بالون گذاشتن رگ های بسته را باز می کنند.

پژوهشگران ۱۱ موسسه تحقیقاتی در حال انجام پروژه ای هستند که به آنها اجازه می دهد با استفاده از ساخت نانوروبات ها به باز کردن رگ های گرفته شده، بپردازند.

نانوروباتها رگهای گرفته قلب را باز می‌کنند

بیماری های مانند چربی و فشار خون یا دیابت باعث پیشرفت انسداد جریان خونی می شوند که معمولا با جراحی یا بالون گذاشتن رگ های بسته را باز می کنند. اما اکنون محققان از راه حل جدید و متفاوتی برای باز کردن رگ های قلبی خبر داده اند.

محققان ۱۱ موسسه پژوهشی و دانشگاهی در حال ساخت نانو روبات هایی از جنس اکسید آهن هستند که با استفاده از سرنگ به جریان خون بیمار تزریق می شوند. سپس این دانه های بسیار کوچک با استفاده از ترکیبات شیمیایی و نیروی مغناطیسی به یکدیگر متصل شده و یک نوار نانویی را تشکیل می دهند.

پزشکان با استفاده از میدان مغناطیسی خارج از بدن بیمار می توانند به کنترل حرکت مارپیچ نانو نوار پرداخته و آن را به محل گرفتگی عروق هدایت کنند. نانو نوارها با حرکت مارپیچ و عملکردی شبیه به حفاری درون رگ ها می توانند به باز شدن رگ های بسته کمک کنند.

محققان معتقدند، نانوروبات ها در ۴ سال آینده می توانند به عنوان ابزاری جدید وارد علم پزشکی شوند.

منبع: مهر

طبقه بندی: اخبار و اطلاعات جهان پزشکی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین