تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - تبدیل بافت سرطانی به بافت سالم در آزمایشگاه

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 شهریور 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

تبدیل بافت سرطانی به بافت سالم در آزمایشگاه

دانشمندان آمریکایی می گویند که راهی را یافته اند که می تواند رشد ناهنجار سلول های سرطانی را متوقف و بافت مبتلا را به بافت سالم تبدیل کند.

به گزارش خبرگزاری هلث، به گفته محققان نتایج اولیه در مورد به کارگیری این شیوه در آزمایشگاه برای برخی از تهاجمی ترین انواع سرطان بسیار امیدوارکننده بوده است.
دانشمندان مایوکلینیک در این تحقیق، متوجه ارتباط چسبیدن سلولی (Cell adhesion) با ریز آر ان ای ها (microRNA) شدند در حالیکه تا به حال تصور می شد این دو ربطی به هم ندارند.
در چسبیدن سلولی، سلول به یک ماده یا سلول دیگر با استفاده از پروتئین هایی که نقش چسب را بازی می کنند، می چسبد.
ریز آر ان ای ، مولکول های کوچک آران ای (با حدود 22 نوکلئوتید) در سلول های گیاهی، جانوری و ویروس ها هستند که در کدگذاری نقش ندارند. این مولکول ها با تنظیم بیان ژن پس از رونویسی، ژن ها را خاموش می کنند.
در ابتدا دانشمندان تصور می کردند پروتئین هایی که نقش چسب را بازی می کنند فعالیت دیگری ندارند اما بعدا متوجه شدند که با چسباندن سلول هایی خاص به یکدیگر، پیغام توقف رشد سلول را صادر می شود.
علاوه بر این، دانشمندان نمی دانستند که چرا دو پروتئین (E-cadherin و p120 catenin) که نقش چسب سلول را بازی می کنند و به عنوان متوقف کننده رشد تومور شناخته می شوند، در تومورها هم وجود دارند و برای رشد تومور اهمیت دارند.
دانشمندان که علت این تناقض را نمی دانستند تصور می کردند که این پروتئین ها دو رو هستند، گاهی خوب بوده و باعث عملکرد طبیعی سلول می شوند و گاهی هم بد می شوند و به رشد تومور کمک می کنند.
اما این تحقیق کرد پروتئینی به نام PLEKHA7 بین چسب سلولی و ریز آر ان ای ها ارتباط برقرار می کند.
وقتی سلول ها به هم می چسبند ریز آر ان ای ها پیغام توقف رشد را می دهند، اما وقتی سلول ها سرطانی هستند و چسبیدن سلولی مختل شده، ریز آر ان ای ها هم دچار بی نظمی شده و دیگر نمی توانند ژن ها را خاموش کنند.
هنری اسکوکرافت از مرکز تحقیقات سرطان انگلیس می گوید که با اینکه این تحقیق مهم یکی از اسرار قدیمی زیست شناسی را روشن کرده اما در قضاوت نباید عجله کرد تا اینکه بفهمیم آیا این یافته ها در باره رشد سلول در آزمایشگاه به درمان سرطان کمک می کند یا نه زمان خیلی زیادی مانده است. اما این قدم مهمی برای درک عملکرد سلول های بخصوصی در بدن است، اینکه کی رشد می کنند و کی رشد را متوقف می کنند.

طبقه بندی: تازه های علمی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین