تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - پوست مار در پلوتو

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 مهر 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

پوست مار در پلوتو

تازه ترین عکس ها از پلوتو که کاوشگر نیوهورایزنز ناسا گرفته است، مرز روز و شب بر سطح پلوتو را به وضوح نشان داده است و دانشمندان آن را پوست مار لقب داده اند.

به گزارش گروه علمی ایرنا از پایگاه خبری اسپیس،در این تصاویر پستی و بلندی ها طولانی و عجیبی دیده می شود که دانشمندان حدس می زنند شاید ترکیبی از صفحات زمین ساختی و گاز منجمد باشد.ناسا آنچه در این تصاویر با وضوح بالا دیده می شود را خیره کننده و اسرارآمیز توصیف کرده است.
یکی از این عکس ها که مرز روز و شب بر سطح پلوتو در آن دیده می شود، منطقه وسیعی (وسعت 530 کیلومتر) را نشان می دهد که ستیغ (بلندی های) بسیار طولانی و مستقیم آن را چین دار و پر از پستی و بلندی کرده است.
برای این عکس رنگی عکس های آبی، قرمز و مادون قرمز که جداگانه از سیاره گرفته شده با هم ترکیب شده اند.تصویری با وضوح بالا از پلوتو که از ترکیب عکس های دو دوربین نیوهورایزنز تشکیل شده است
ویلیام مک کینون معاون گروه زمین شناسی، ژئوفیزیک و تصویربرداری نیوهورایزنز این عوارض جغرافیایی بر سطح پلوتو را به 'پوست درخت یا پوست اژدها' تشبیه کرده است.
فهمیدن اینکه اینها چیستند زمان خیلی زیادی خواهد برد، شاید ترکیب نیروهای زمین ساختی و تصعید یخ ناشی از آفتاب کم رمق پلوتو باشد.
به جز این تصویر، ناسا تصویر رنگی با وضوح بالایی هم منتشر کرده که در آن کوه هایی با بافتی عجیب دیده می شود و به گفته مک کینون رنگارنگی این سیاره کوتوله را رنگ های آبی کمرنگ، زرد، نارنجی و قرمز پررنگ نشان می دهد.
در تصاویر دیگر نیوهورایزنز از سطح پلوتو عوارض جغرافیایی دیده می شوند که شبیه تپه های شنی، ساحل قدیمی دریاچه یخچال و کوه های یخ شکافدار و زاویه دار با پرتگاه های پر شیب هستند.
یافته های اخیر نیوهورایزنز نشان می دهد که غلظت گاز متان در مناطق مختلف پلوتو تغییر می کند و در دشت ها و کناره های گودال های عظیم بیشتر و در مرکز گودال ها و در مناطق تاریک کمتر است.
تصویری که نیوهورایزنز تیرماه امسال پیش عبور از نزدیکترین فاصله از پلوتو گرفته است. این تصویری که عوارض سطح پلوتو را با دقت دویست و پنجاه متر نشان می دهد
نیوهورایزنز اواخر تیرماه از نزدیک ترین فاصله از مقابل پلوتو عبور کرد و تصاویر ارسالی آن وجود کوه های یخ مرتفع را در آن نشان داد.
نیوهورایزنز که به اندازه یک پیانو است و تقریبا پانصد کیلو وزن دارد پس از عبور از مقابل پلوتو راه خود را به سمت کمربند کویپر ادامه می دهد.
این کمربند که ماورای مدار نپتون قرار دارد منطقه ای است که هزاران جرم یخی مثل پلوتو در آن قرار دارند و بعضی از آنها ممکن است به اندازه زمین یا مریخ باشند.
پلوتو 2300 کیلومتر قطر دارد و از یخ پوشیده شده است، از سال 2006 جایگاه خود را به عنوان سیاره از دست داد و اکنون آن را سیاره کوتوله می دانند.
با تصاویری که نیوهورایزنز مخابره کرده امکان کشف ویژگی های زمین شناختی و تحولات اقلیمی پلوتو بیشتر شده است به دلیل بعد مسافت، تا تمام تصاویری که نیوهورایزنز تیر ماه امسال در عبور از نزدیکی پلوتو گرفت به زمین برسند 16 ماه طول خواهد کشید.

طبقه بندی: اخبار و مطالب كیهانی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین