تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - تولید آزمایشگاهی فیلم های نانوساختار به کمک دستگاه پلاسمای کانونی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 آبان 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

تولید آزمایشگاهی فیلم های نانوساختار به کمک دستگاه پلاسمای کانونی

 پژوهشگران واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با کمک دستگاه پلاسمای کانونی موفق به تولید نانوفیلم اکسید روی در زمان اندک و در دمای محیط شدند.

به گزارش گروه علمی ایرنا از واحد علوم و تحقیقات، محمدتقی حسین نژاد محقق و دانشجوی دکترای این واحد دانشگاهی در رابطه با این طرح تحقیقاتی گفت: از دهه های گذشته نانوساختارها و لایه های نازک اکسید روی به دلیل ویژگی های مناسب توجه زیادی را به خود معطوف کرده است و اکسید روی یک گزینه مطلوب برای دستگاه های نوری با طول موج کوتاه به شمار می رود.
وی افزود: ساختارهای مبتنی بر اکسید روی در حوزه های مختلف همانند آشکارسازهای UV، حسگرها، فیلترها و سلول های خورشیدی نیز به کار می روند.
حسین نژاد با بیان اینکه روش های زیادی برای ساخت فیلم های نازک اکسید روی استفاده شده است، توضیح داد: از جمله این روش ها می توان به رسوب لیزر پالسی، رسوب لیزر اتمی، رسوب بخار شیمیایی و سل - ژل اشاره کرد.
وی ادامه داد: پژوهش های ما به منظور بررسی اثر روش ساخت و عوامل دخیل در آن بر خواص ساختاری، ظاهری، نوری و الکتریکی فیلم های نازک اکسید روی انجام و تلاش شده تا تولید فیلم نازک اکسید روی در دمای محیط، با استفاده از دستگاه پلاسمای کانونی (Plasma Focus) مورد ارزیابی قرار گیرد.
به گفته این محقق، استفاده از دستگاه پلاسمای کانونی (PF) به منظور رشد لایه های نازک روشی است که به تازگی مورد توجه محققان قرار گرفته و اساس این روش، مبتنی بر کندوپاش نانوذرات روی (Zn) و برهمکنش های شیمیایی آنها با یون های اکسیژن حاصل از فروپاشی پلاسمای داغ اکسیژن است که در دستگاه پلاسمای کانونی تولید می شود.
وی در مورد مزایای این روش گفت: یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روش، رشد لایه های نازک با استفاده از دستگاه پلاسمای کانونی، عدم نیاز به گرم کننده به منظور گرم کردن زیرلایه است و رشد لایه با ضخامت دلخواه و چسبندگی قابل توجه در زمان اندک، از دیگر مزایای این روش محسوب می شود.
حسین نژاد تصریح کرد: در این تحقیق لایه های اکسید روی با ضخامت های مختلف رشد داده شده و اثر تغییرات ضخامت بر خواص ساختاری، ظاهری، نوری و الکتریکی این لایه ها به کمک روش های XRD، SEM و AFM مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی یکی از مهمترین اهداف مجریان این طرح را امکان سنجی رشد لایه های اکسید روی با استفاده از این روش عنوان کرد و گفت: نتایج تحقیقات نشان داد که با استفاده از این روش می توان لایه های نازک اکسید روی را با ضخامت دلخواه روی سطح رشد داد.
این محقق دانشگاهی یادآور شد: چسبندگی بسیار بالای لایه ها به علت انرژی بسیار بالای یون ها در حین فرایند لایه نشانی رخ داده است و همچنین با تغییر در تعداد شات ها، خواص لایه ها متفاوت می شود؛ این در حالی است که آزمون های مرتبط با خواص نوری و الکتریکی لایه نشان می دهد که با افزایش تعداد شات ها، رسانندگی الکتریکی و پهنای انرژی دستخوش تغییرات چشمگیری می شوند.
حسین نژاد معتقد است از آنجا که در این روش ذرات یونی و اتمی با انژی بسیار بالایی با سطح زیرلایه برخورد می کنند، می توان از آن برای برخی محصولات میکروالکترونیک که نیازمند کاشت یون با انرژی و عمق نفوذ بالایی هستند، استفاده کرد.
همچنین این روش به دلیل کندوپاش با حجم زیاد و زمان بسیار اندک می تواند به منظور رشد لایه های ضخیم نیز به کار رود.
تحقیقات صورت گرفته، حاصل همکاری محمدتقی حسین نژاد دانشجوی دکترای فیزیک پلاسما، مرضیه شیرازی دانشجوی دکترای مهندسی فناوری نانو، دکتر محمود قرآن نویس رییس مرکز تحقیقات فیزیک پلاسمای واحد علوم و تحقیقات، دکتر محمدرضا حنطه زاده و دکتر الهام دارابی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات است.

طبقه بندی: دانش و فناوری، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین