تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - درمان دژنراسیون ماکولا با داروهای بیماری پارکینسون

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 آبان 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

درمان دژنراسیون ماکولا با داروهای بیماری پارکینسون

محققان دریافته‌اند که می‌توان با استفاده از دارویی به نام L-DOPA که برای درمان بیماری پارکینسون مورد استفاده قرار می‌گیرد، دژنراسیون ماکولا یا تباهی لکه‌ی زرد چشم را به تعویق انداخته یا از بروز آن جلوگیری کرد.

محققان دریافته‌اند که می‌توان با استفاده از دارویی به نام L-DOPA که برای درمان بیماری پارکینسون مورد استفاده قرار می‌گیرد، دژنراسیون ماکولا یا تباهی لکه‌ی زرد چشم را به تعویق انداخته یا از بروز آن جلوگیری کرد. حدود ۱.۸ میلیون آمریکایی مشکل تباهی لکه‌ی زرد دارند. این بیماری، نوعی بیماری چشمی است که با بالا رفتن سن باعث ضعیف شدن دید مرکزی فرد می‌شود. بیماری AMD یا تباهی جسم زرد وابسته به سن بر روی جسم زرد تأثیر می‌گذارد – این جسم در واقع بخش مرکزی شبکیه است که به چشم کمک می‌کند تا جزئیات را بهتر ببیند. وقتی این بیماری وخیم می‌شود، مرکز حوزه‌ی دید فرد به طور فزاینده‌ای تیره و تار شده و تشخیص چهره‌ها، خواندن و رانندگی دشوار می‌گردد.
محققان می‌گویند: به جای آنکه بخواهیم به این مسئله بپردازیم که چه چیزی منجر به بروز مشکل AMD می‌شود، بیشتر در تلاشیم تا ببینیم چرا برخی از افراد خاص باید مراقب بروز AMD باشند. این بررسی تا پیش از این انجام نشده است.
این تیم تحقیقاتی، کار خود را با این کشف آغاز کرد و متوجه شد افرادی که چشم‌های تیره‌تر یا رنگی‌تر داشته – و کمتر در معرض بیماری AMD قرار دارند، ماده‌ی شیمیایی L-DOPA تأثیر بیشتری روی آنها دارد. L-DOPA اغلب در قالب دارویی درمانی برای بیماری پارکینسون تجویز می‌شود چرا که به نوعی شکل اولیه‌ی دوپامین محسوب می‌شود؛ همانطور که می‌دانید دوپامین ماده‌ای شیمیایی است که باعث تحلیل مغز افرادی می‌شود که این بیماری را دارند.
محققان بعد از انجام آزمایش‌ها به این نتیجه رسیدند افرادی که به آنها L-DOPA داده شد خطر پیشرفت AMD در آنها به طور چشمگیری کاهش یافت و باعث شد بیماری به تعویق بیافتد.
(منبع: mayoclinic)
طبقه بندی: تغذیه و بهداشت و درمان، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین