تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - وقوع پدیده ای نادر؛ نور شمالگان از جنوب سر در می آورد

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 آذر 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour


وقوع پدیده ای نادر؛ نور شمالگان از جنوب سر در می آورد


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

دانشمندان متوجه شده اند که نور شمالگان یا همان شفق قطبی معروف به تدریج به سمت جنوب در حرکت است.

همواره درباره این موضوع که میدان مغناطیسی زمین در حال جابجایی است یا نه مباحث زیادی میان دانشمندان وجود داشته است. این مسأله به واسطه جابجا شدن تدریجی نورشمالگان به سمت جنوب زمین مطرح شده است. به بیان دیگر باید گفت این پدیده طبیعی حیرت انگیز که همواره در قطب شمال زمین دیده می شود در آینده در جایی واقع در جنوب آمریکا مشاهده خواهد شد.

دانشمندان عامل اصلی بروز این تغییرات را که طی آن ذرات باردار خورشیدی به جای آنکه در قطب شمال وارد میدان مغناطیسی زمین شوند در جایی دیگر به سیاره مادر خواهند رسید در این می دانند که میدان مغناطیسی زمین نیز علائمی از ضعیف شدن را نشان می دهد.

بر اساس گزارشی که در نشریه پیشرفتهای آکادمی ملی علوم آمریکا توسط دکتر دنیس کنت از دانشگاه کلمبیا منتشر شده، طی ۲۰۰ سال گذشته میدان مغناطیسی زمین ۱۰ درصد ضعیف شده است.

از آن گذشته همچنان که قدرت میدان مغناطیسی زمین افت می کند، شفق قطبی یا نور شمالگان بیشتر به سمت جنوب متمایل می شود.

این دانشمند توضیح می دهد درصورتیکه میدان مغناطیسی زمین قدرتمند باشد مشاهده شفق قطبی تنها در عرضهای جغرافیایی بالاتر امکانپذیر خواهد شد.

در نتیجه به گفته دکتر کنت، همزمان که قدرت میدان مغناطیسی زمین کمتر از قبل می شود، این پدیده دیدنی که در نتیجه برخورد ذرات خورشیدی به میدان مغناطیسی زمین روی می دهد به عرضهای جغرافیایی پایین تر نقل مکان می کند.

اکنون دانشمندان این نکته را هم مطرح می کنند که آیا ممکن است جای قطبهای زمین نیز با یکدیگر عوض شود؟

البته عوض شدن جای قطبهای زمین پدیده ای طبیعی است که طی یکصد میلیون سال گذشته برای صدها بار روی داده است. آخرین مورد نیز در ۷۸۰ هزار سال پیش روی داده است.

بدین ترتیب میدان مغناطیسی زمین ناپایدار شده و سیاره مادر نسبت به پرتوهای کیهانی آسیب پذیر می شود.

با این حال دکتر کنت این اطمینان خاطر را می دهد که خبری از تعویض قطبهای زمین نیست. او می گوید: اگرچه میدان مغناطیسی زمین به تدریج ضعیفتر می شود اما همچنان بسیار قدرتمند باقی می ماند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

طبقه بندی: تازه های علمی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین