تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - حل معمای عدم احساس درد در انسان

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 آذر 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

حل معمای عدم احساس درد در انسان

مطالعه جدید دانشمندان علوم پزشکی در دانشگاه کالج لندن (UCL) پدیده نادر و حیرت آور عدم احساس درد در برخی افراد را زیر نظر قرار داده است که به آن در علم پزشکی CIP گفته می شود.
 
دانشمندان با استفاده از موشهای آزمایشگاهی مهندسی شده ژنتیکی یکی از معماهای علم پزشکی را حل کردند.

به گزارش مهر، مطالعه جدید دانشمندان علوم پزشکی در دانشگاه کالج لندن (UCL) پدیده نادر و حیرت آور عدم احساس درد در برخی افراد را زیر نظر قرار داده است که به آن در علم پزشکی CIP گفته می شود.

درحالی که پیشتر تحقیقاتی با هدف روشن ساختن این معما صورت گرفته بود اما دستاورد چندانی حاصل نشده و در واقع دانشمندان نتوانسته اند به درک روشنی از این مسأله دست یابند. اکنون دانشمندان دانشگاه کالج لندن در صدد کشف فاکتورهای اصلی و مؤثر در این فرآیند هستند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود که در بدن افراد مبتلا به CIP کانال سدیم غیرفعالی موسوم به Nav۱.۷ وجود دارد. این گذرگاه به دلیل نقش مهمش در انتقال سیگنالهای درد به مغز معروف است.

محققان با آگاهی از این موضوع دارویی تولید کرده بودند که گذرگاه Nav۱.۷ را مسدود می کند. هدف از این مطالعه شبیه سازی چنین شرایطی بوده اما تاکنون نتایج مثمرثمر به دست نیامده است.

در مطالعه جدید، دانشمندان بر آن شدند تا وجود فاکتور دومی را هم مورد بررسی قرار دهند که به آن opioid peptides گفته می شود. در واقع این فاکتور، توالی های کوتاهی از اسید آمینه های تولید شده در سیستم عصبی مرکزی و سراسر بدن محسوب می شود.

دانشمندان برای بررسی این موضوع از موشهای آزمایشگاهی فاقد گذرگاه Nav۱.۷ استفاده کرده و نوعی مسدود کننده فاکتور opioid peptides را نیز وارد سیستم عصبی شان کرده اند. نتایج بررسی در نوع خود حیرت انگیز بود زیرا متوجه شدند که موش ها حالا درد را احساس می کنند.

دانشمندان در ادامه این بررسی را بر روی یک زن ۳۹ ساله مبتلا به CIP انجام داده و در کمال ناباوری متوجه شدند که او نیز برای نخستین بار درد را در زندگی اش احساس کرد.
طبقه بندی: اخبار و اطلاعات جهان پزشکی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین