تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - استفاده از فلزات به جای سوخت‌های فسیلی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 13 دی 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour
 

استفاده از فلزات به جای سوخت‌های فسیلی

استفاده از فلزات به جای سوخت‌های فسیلی 

  انرژی‌ پاک در اشکال مختلفی وجود دارد و همه سعی دانشمندان در تطبیق این نوع انرژی و جایگزین کردن آن با سوخت فسیلی هستند. حالا تیمی از محققان به رهبری دانشگاه مک گیل در فکر استفاده از فلز بعنوان سوخت پاک هستند. آنها مطالعه‌ی خود را روی احتراق پودر برخی فلزات شروع کرده‌اند تا ببینند آیا این پودرها می‌تواند سوختی پاک‌تر و بادوام‌تر برای جایگزینی با سوخت‌های فسیلی نسبت به هیدروژن، سوخت‌های زیستی و باتری‌های الکتریکی فراهم کند.

  فلزات اگرچه به نظر غیرقابل اشتعال می آیند ولی وقتی آنها را به پودری مثل آرد یا شکر تبدیل کنیم، داستان دیگری دارند. البته هر چیزی در شکل پودر در شرایط مناسب بسیار قابل اشتعال خواهد بود. به خاطر همین است که کارخانه‌های تولید آرد تهویه خیلی مناسبی دارد چرا که یک جرقه کافیست تا آردها مانند تپه‌ای از مهمات عمل کند.

  البته فلزات مثل نفت خام منبع اولیه‌ی انرژی نیستند ولی با پالایش می‌توان آنها را به فرمی خالص و قابل اشتعال تبدیل کرد.

  تیم پژوهش متوجه شد که سوختن فلز در شرایط آزمایشگاهی کاملاً شبیه به سوخت‌های هیدروکربنی بوده و انرژی حاصل از یک موتور فلزسوز با موتور معمولی یکسان است. تیم مک‌گیل مزایای این نوع سوخت را حمل و نقل آسان بدون نیاز به مخازن ویژه با خنک کننده، حجم کم با انرژی زیاد نسبت به هیدروژن و چگالی انرژی بالاتر نسبت به باتری برشمردند.

  بعلاوه، این نوع سوخت قابل بازیافت بوده یعنی وقتی می‌سوزد ماده اکسید جامد تولید کرده که غیرسمی بوده و میتواند دوباره تبدیل به فلز شود. البته تحقیقات بیشتر ادامه دارد ولی تیم مذکور در صورت موفقیت آزمایشات آهن را بعنوان فلزی ارزان و قابل دسترس برای استفاده بعنوان سوخت مناسب می‌دانند.

  طبقه بندی: دانش و فناوری، 
  .: Weblog Themes By MihanSkin :.


   ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
  قالب وبلاگ
  گالری عکس
  چت روم
  دریافت همین آهنگ

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  دانلود آهنگ جدید

  تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین