تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - جاده الکتریکی که هیچگاه یخ نمی زند

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 بهمن 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

جاده الکتریکی که هیچگاه یخ نمی زند

  پژوهشگران از بتن هوشمندی رونمایی کردند که به واسطه عبور مقادیر اندک انرژی از آن، می تواند برف و یخ را از سطح خود ذوب کند.

به گزارش  دیلی میل، زمان خداحافظی با پارو و نمک فرا رسیده است، زیرا بتن رسانا می تواند به خودی خود مسیر خودروها را تمیز می کند.
'کریس توان' استاد مهندسی عمران و محقق دانشگاه نبراسکا در لینکلن با تغییر کمتر از یک چهارم از ترکیب بتن معمولی، روشی را برای ذوب کردن یخ و برف از سطح زمین ابداع کرده است.
این بتن ظاهرا شبیه بتن عادی است که بدون هیچ خطر برق گرفتگی، می تواند میزان کافی جریان الکتریسیته را برای پاکسازی مسیر عبور خودرو از خود عبور دهد و حتی سپرهایی در برابر جاسوسی صنعتی ایجاد کند.
محققان برای آزمایش این بتن، یک قطعه 200 فوت مربع (18.58متر مربع) از آن را در خارج از موسسه پیتر کیویت قرار دادند و متوجه قابلیت های این زیرساخت رسانا برای ذوب برف شدند.
در این آزمایش پژوهشگران مشاهده کردند که ابتدا برف بر سطح این بتن جمع شد و تمامی آن را پوشاند اما پس از دقایقی، ذوب برف آغاز و در مدتی کوتاه، کل سطح بتن پاک شد، به طوری که قطعه ای مستطیل شکل از بتن عاری از برف را در یک زمین برفی به جا گذاشت.
این بتن عمدتا حاوی مواد سنتی است، اما 20 درصد از ترکیب استاندارد آن برای ایجاد قابلیت رسانایی، از ورقه های آهن و ذرات کربن تشکیل شده است.
اکنون قرار است محققان این بتن یخ زدا را به اداره فدرال هوانوردی آمریکا ارائه دهند که در صورت موافقت آن، آزمایش های بیشتری انجام خواهد شد تا از این فناوری در باند یک فرودگاه بزرگ این کشور استفاده شود.
طبقه بندی: تازه های فناوری، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین