تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - ساخت شبکه های عصبی با چیپ های شبیه به مغز

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 بهمن 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour
ساخت شبکه های عصبی با چیپ های شبیه به مغز
تا به حال شبکه های عصبی متعددی با الهام از مغز و ساختار آن ساخته شده اند که می توانند به خودی خود و بدون نیاز به کمک خارجی یاد بگیرند اما در اغلب آنها غالبا از قطعات سیلیکونی ساده و قدیمی استفاده شده است.
  

به گزارش دولت بهار؛ گروهی از محققان ایتالیایی و روسی گرد هم آمده اند تا رنگ واقعیت به ایده ی ساخت شبکه های عصبی با استفاده از چیپ های شبیه به مغز بدهند. آنها نوعی شبکه عصبی را بر پایه رزیستور ایجاد کرده اند که قادرند مقاومت الکتریکی قبلی خود را به یاد بیاورند.

پژوهشگران با استفاده از چیپ های شبیه به مغز، شبکه های عصبی واقعی ساختند


این قطعات عملکردی شبیه به سیناپس های مغزی دارند و به همین خاطر برای ایجاد شبکه های عصبی واقعی که انتقال سیگنال در آنها می تواند اثرات دراز مدتی را ایجاد نماید، ایده آل ترین انتخاب هستند. نکته دیگر اینکه نوع تکنولوژی و مواد انتخابی برای ساخت این شبکه عصبی به گونه ایست که به دانشمندان امکان می دهد آنها را با کوچک ترین ابعاد ممکن بسازند (به لحاظ نظری به کوچکی 10 نانومتر) و دیگر نیازی به استفاده از مواد سمی نداشته باشند؛ بنابراین بدون آنکه نیازی به ایجاد ساختار مجدد مغز باشد می توان با استفاده از همین چیپ ها شبکه هایی به کوچکی یک تراشه معمولی درست کرد.

البته این فناوری هنوز راه درازی برای رسیدن به بلوغ و پختگی در پیش دارد و نمونه اولیه ساخته شده با آن عرضی به اندازه یک میلیمتر دارد و فعلا قادر به انجام ابتدایی ترین امور است. با این همه، پتاسیل های آن بسیار بالا هستند و علاوه بر اینکه می توان به لطف آن شبکه های عصبی با رفتاری طبیعی را طراحی کرد می شود سیستم هایی با امکان یادگیری ماشینی را ساخت.

اگر نتایج تحقیقات این گروه از محققان به بار بنشیند انتظار می رود که نتایج تحقیقات آنها به عنوان پایه و مبنای مورد نیاز برای ساخت کامپیوترهای هوشمند سال های آتی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: en gadget

   

طبقه بندی: تازه های فناوری، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین