تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - ابرهای سرد کهکشان راه شیری در نقشه جدید عمقی کیهانی

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 اسفند 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

ابرهای سرد کهکشان راه شیری در نقشه جدید عمقی کیهانی


یک نقشه جدید کیهانی با نمایش ابرهای کهکشان راه شیری، متراکم‌ترین مناطق شکل‌گیری ستاره را در این کهکشان آشکار کرده است.

به گزارش ایسنا، تلسکوپ تجربه شناسایی مسیر آتاکاما (APEX) در فاصله 5100 متری بالای سطح دریا بر روی فلات Chajnantor در منطقه آتاکامای شیلی قرار دارد.

مطالعه ناحیه بزرگ تلسکوپ آپکس (ATLASGAL) از ویژگی‌های منحصربفرد تلسکوپ برای ارائه نقشه دقیق از توزیع گاز متراکم سرد در صفحه کهکشان راه شیری بهره برده است.

نقشه‌های جدید ATLASGAL منطقه‌ای از آسمان با 140 درجه طول سه درجه عرض را پوشش می‌دهند که بیش از چهار برابر بزرگتر از نخستین نقشه منتشر شده این مطالعه است. این نقشه‌های جدید همچنین از کیفیت بالاتری برخوردارند چرا که برخی نواحی مجددا برای دستیابی به کیفیت داده یکنواخت‌تر در ناحیه تحت بررسی مورد رصد قرار گرفتند.

نقشه جدید به تکمیل مشاهدات ماهواره پلانک سازمان فضایی اروپا پرداخته است. ترکیب داده‌های پلانک و آپکس به ستاره‌شناسان اجازه داده تا انتشارات پراکنده شده در ناحیه بزرگتری از آسمان را شناسایی کرده و با آن، کسری از گاز متراکم در داخل کهکشان را تخمین بزنند.

داده‌های ATLASGAL همچنین برای ایجاد یک سرشماری کامل از ابرهای سرد و عظیم که نسل جدید ستاره‌ها در آن‌ها شکل می‌گیرد، استفاده شد.

این مطالعه به ارائه بینش‌های شگفت‌انگیزی از محل شکل‌گیری نسل بعدی ستارگان با جرم بالا و خوشه‌های ستاره‌ای پرداخته است. به گفته محققان، با ترکیب این داده‌ها با رصدها ماهواره پلانک، می‌توان ارتباط بین ساختارهای مقیاس بزرگ ابرهای مولکولی غول‌پیکر را شناسایی کرد.

طبقه بندی: اخبار و مطالب كیهانی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین