تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - دستگاهی که ضایعات پلاستیکی را به قارچ خوراکی تبدیل می کند

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ شنبه 15 اسفند 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

دستگاهی که ضایعات پلاستیکی را به قارچ خوراکی تبدیل می کند

 محققان با استفاده از دو میکروارگانیسم موجود در یک گونه قارچ که توانایی هضم ترکیبات پلاستیک و تبدیل آن به مواد غیرسمی را دارند، توانستند دستگاهی بسازند که ضایعات پلاستیکی را به قارچ خوراکی تبدیل می کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، این فناوری که Fungi Mutarium نام دارد، پس از چند سال تلاش محققان ساخته شد و اکنون مطالعات بیشتری در رابطه با انواع قارچ هایی که می توان در آن به کار گرفت و روش های بهینه سازی این فناوری در دست انجام است.
پیش بینی می شود ظرف 35 سال آینده وزن ضایعات پلاستیکی با وزن تمام ماهیان موجود در کره زمین برابری کند و تا سال 2050 میلادی میزان تولیدات پلاستیکی تا سه برابر میزان تولید شده در سال 2014 میلادی افزایش یابد.
فناوری های موجود برای حل این معضل دارای نقاط ضعف مختص به خود هستند و سوزاندن پلاستیک نیز موجب تولید گاز دی اکسید کربن می شود. اما فناوری Fungi Mutarium با استفاده از یک فرآیند سنتز طبیعی ضایعات پلاستیکی را به مواد غذایی تبدیل می کند.
ایده اصلی این فناوری در سال 2012 پس از شناسایی گونه ای از قارچ ها به نام Pestalotiopsis microspora در آمازون که قادر بود ترکیبات پلی اورتان را بشکند، در دانشگاه ییل مطرح شد. پلی اورتان ماده اصلی مورد استفاده در تولید پلاستیک است. نکته قابل توجه این بود که قارچ مذکور می توانست ترکیبات پلی اورتان را در محیط های فاقد اکسیژن مانند کف باتلاق ها تجزیه کند و به بقای خود ادامه دهد.
این دستگاه فوق العاده دارای مجموعه ای از فنجان های سفید کوچک است که از جنس آگار (نوعی جلبک ژلاتینی)، قند، نشاسته و تکه هایی از ضایعات پلاستیکی که با استفاده از نور UV استریل شده اند، ساخته شده است. ریشه دونوع قارچ پلاستیک خوار موسوم به Pleurotus ostreatus و Schizophyllum commune درون این فنجان ها قرار می گیرد و قارچ ها برای رشد خود از پلاستیک و مواد مغذی تشکیل دهنده فنجان استفاده می کنند. فرآیند تجزیه پلاستیک چند ماه به طول می انجامد و در پایان کار یک فنجان پر از قارچ رشته ای خوراکی باقی می ماند.
این دستگاه هنوز مراحل اولیه تولید را سپری می کند و محققان بر این باورند که قارچ های به دست آمده از این فرآیند فاقد ترکیبات سمی هستند. اما پیش از این که دستگاه موردبحث به صورت تجاری تولید شود و به خانه ها راه یابد، لازم است آزمایشات بیشتری برای اثبات نظرات محققان انجام پذیرد.

طبقه بندی: تازه های فناوری، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین