تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - اسکلت پوشیدنی هم تولید شد! +عکس

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 اسفند 1394 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour
رشد فناوری چاپ سه بعدی در صنایع مختلف موجب بهبود سبک زندگی بشر شده و همچنان نیز ادامه دارد تا جایی که اخیرا به حوزه پزشکی نیز وارد گشته.
وب‌سایت دیجیاتو - فروغ بیداری: رشد فناوری چاپ سه بعدی در صنایع مختلف موجب بهبود سبک زندگی بشر شده و همچنان نیز ادامه دارد تا جایی که اخیرا به حوزه پزشکی نیز وارد گشته.

تولید اسکلت پوشیدنی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

در این راستا خوب است اشاره کنیم که در حال حاضر، با تکنولوژی یاد شده می توان «اُرتِز»های گوناگونی تولید نموده و برای بیماران مختلف استفاده کرد. اما فارغ از تمامی نمونه هایی که تاکنون ساخته شده اند، اخیرا یک تیم تحقیقاتی در کشور لهستان وسیله ای کاملا متفاوت که در اصل یک ارتز پوشیدنی دست است تولید نموده اند که برای نوع ویژه ای از بیماران مورد استفاده خواهد داشت.

پیش از توضیح درباره اختراع گروه یاد شده بد نیست بدانید که ارتز (orthosis) به وسیله‌ ای گفته می‌ شود که به عملکرد اندام یا عضو کمک کرده و در برخی موارد استفاده از آن سبب بهبود عملکرد یا کاهش درد می شود. همچنین از پیشرفت بد شکلی در اندام نیز جلوگیری می‌ نماید.

با این توضیح باید گفت که پروژه یاد شده روی تولید ارتزهای ترمیم کننده ای متمرکز است که به بیماران «پارزی» یا همان فلج ناقص کمک می کند تا از دستان خود بهره بگیرند.

ازآنجا که این ابزار پوشیدنی باید سبک و راحت باشد، تیم لهستانی یاد شده آن را به گونه ای طراحی کرده اند که همانند دستکش روی دست بیمار پوشانده شود.

بد نیست اشاره کنیم که رهبری این گروه را Eliza Wrobel از دانشگاه فناوری Wroclaw به عهده دارد. او این اندام پوشیدنی را به دنبال درخواست مردی 33 ساله به انجام رسانده که از وی کمک خواسته بود تا بتواند بر بیماری خود غلبه نموده و ورزش مورد علاقه اش یعنی تنیس را به صورت حرفه ای انجام دهد.

محققان برای ساخت این وسیله، از دست راست بیمار قالب گرفته و با کمک آن به تولید مدل سه بعدی ارتز یاد شده پرداخته اند. سپس از این مدل به عنوان راهنما برای نرم افزار CAD و به منظور یافتن راهکار مکانیکی مناسب با نیازهای کاربر استفاده کرده اند.

تولید اسکلت پوشیدنی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

بزرگ ترین بخش این دیوایس ک غلاف آن است به گونه ای طراحی شده که به طور کامل روی دست و مچ بیمار را پوشش دهد، این در حالیست که بقیه قسمت های آن انگشتان دست را پوشانده و ساختاری شبیه مفصل را دارا هستند.

مجموعه ای از اهرم های مکانیکی  بخش های مختلف از دیوایس را به هم متصل می کنند و یک اهرم جداگانه در پشت دست نیز به ارتز اجازه می دهد تا به بیمار در گرفتن اجسام کمک نماید.

این وسیله از 70 بخش جداگانه و با پرینتر هیبریدی Zmorph با استفاده از سیم های مفتولی ABS در رنگ های مختلف ساخته شده. بد نیست بدانید تقریبا همه بخش های این ابزار حتی پیچ های وصل کننده هم با پریتنر چاپ شده اند.

در آخر نیز جا دارد اشاره نمائیم به ادعای محققان، ارتز اختراعی آنها به اندازه کافی مستحکم هست تا در طول فعالیت های فیزیکی مورد استفاده بیمار قرار بگیرد و در همین راستا اظهار امیدواری نموده اند تا در آینده نزدیک این ابزار بیشتر توسعه یافته و زندگی را برای معلولین راحت تر نمایند.
منبع:
وب‌سایت دیجیاتو
طبقه بندی: تازه های فناوری، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین