تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - فناوری جدید برای تفسیر ژن انسان

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 فروردین 1395 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

فناوری جدید برای تفسیر ژن انسان

دانشمندان یک فناوری جدید را توسعه دادند که آنها را قادر به خواندن و تفسیر ژنوم انسان می‌سازد.

به گزارش ایسنا، این فناوری راه را برای شناسایی داروهای جدیدی که بسیاری از بیماری‌های ژنتیکی را درمان می‌کنند هموار می‌سازد.

این فناوری که TargetFinder نام دارد به محققان کمک می‌کند تا به جهش‌های موجود در "ماده تاریک" با ژن‌هایی که آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد پرداخته تا به طور بالقوه بتوانند هدف‌های درمانی جدیدی را برای اختلالات ژنتیکی بیابند.

به گفته کاترین پولارد مولف این پژوهش از موسسه گلدستون در سان فرانسیسکو، اکثر جهش‌های ژنتیکی که با بیماریها در ارتباط هستند در افزاینده‌ها رخ می‌دهند و آنها را به یک بخش فوق العاده مهم در این پژوهش تبدیل کرده‌اند.

افزاینده به بخش کوتاهی از دی‌ان‌ای می‌گویند که می‌تواند به برخی پروتئین‌های ویژه بچسبد و با این کار رونویسی ژن را در یک خوشه ژن افزایش دهد. با اینکه افزاینده‌ها گونه‌ای سامان دهنده همسو هستند ولی نیازی نیست که نزدیک ژن‌هایی باشند که روی آنها اثر می‌گذارند. با این وجود گاهی برای کارکردشان نیاز است که بر روی همان کروموزومی باشند که ژن بر رویش جای دارد.

هنگامی که یک افزاینده دور از ژنی قرار دارد که آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این دو با تشکیل یک حلقه سه بعدی، مثل کمان در ژنوم به یکدیگر متصل می‌شوند.

با استفاده از فناوری‌های آموزشی جدید که به تازگی در مجله Nature Genetics ژنتیک منتشر شده است، محققان موفق به تجزیه و تحلیل صدها داده موجود از شش نوع سلول مختلف برای بررسی الگوهای موجود در ژنوم شدند که به شناسایی تعامل ژن و افزاینده می‌پردازد.

آنها چندین الگو که در حلقه‌ها وجود داشته و افزاینده‌ها را به ژن‌ها متصل می‌کند را کشف کردند. این الگو به دقت به پیش بینی 85 درصدی تعامل بین افزاینده و ژن می‌پردازد.

پیش از این هیچ فردی به بررسی اطلاعات ذخیره شده موجود بر روی این حلقه‌ها نپرداخته بود، به همین علت اهمیت این اطلاعات به دست آمده سبب شگفتی محققان شد.

انجام آزمایشات در آزمایشگاه برای شناسایی تمام این تعاملات که بین ژن و افزاینده ها وجود دارد، نیازمند میلیون‌ها دلار هزینه و سال‌ها تحقیق است اما این روش محاسباتی جدید یک راه بسیار ارزان برای شناسایی اتصالات ژن و افزاینده در ژنوم است که همچنین نیازمند صرف وقت کمتری می‌باشد.


طبقه بندی: تازه های علمی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین