تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - درمان اختلالات کبدی با این روش

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 فروردین 1395 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour
درمان اختلالات کبدی با این روش
سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از«سدیم دفیبروتاید»را برای درمان کودکان و بالغینی که بعد از پیوند سلولهای بنیادی خون ساز مبتلا به بیماری(VOD) و ناهنجاریهای ریوی و کلیوی شده اند، تائید کرد.

به گزارش مهر، افرادی که به دلایلی مانند سرطان های خونی و مغز استخوان متحمل پیوند سلول های بنیادی خون ساز(HSCT) می شوند چون معمولا پیش از آن شیمی درمانی شده اند،  ممکن است بعد از پیوند دچار VOD شوند.

 

در این بیماری برخی از سیاهرگ های کبدی مسدود شده و منجر به تورم کبدی و کاهش جریان خون درون کبد می شوند که این امر منجر به آسیب شدید کبدی خواهد شد. در شکل بسیار شدید VOD‌کبدی، بیماران ممکن است به نارسایی های کلیوی و ریوی نیز مبتلا شوند.

 

معمولا دو درصد بیماران ممکن است بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز متحمل VOD‌شوند که ۸۰ درصد این افراد نیز در نهایت می میرند. اما اینک محققان براین باورند که تایید Defitelio می تواند نگرانی ها و نیاز موجود در این زمینه را بعد از شیمی درمانی و سلول درمانی مرتفع سازد.

 

آمار نشان می دهد که نرخ بقای ۱۰۰ روزه برای کسانی که بعد از سلول درمانی و شیمی درمانی دچار VOD‌می شوند، ۲۱ تا ۳۱ درصد است اما استفاده از داروی Defitelio برای ۵۲۸ بیماری که دچار این عارضه شده بودند نشان داد که میزان بقا برای آن ها ۳۸ تا ۴۵ درصد است.

 

این نشان می دهد که استفاده از این دارو شانس بقای آن ها را افزایش می دهد. عوارض جانبی شایع استفاده از داروی Defitelio شامل کاهش فشار خون، اسهال، استفراغ و سرگیجه است و عارضه جانبی مهم آن شامل خونریزی و واکنش های آلرژیک است که استفاده محتاطانه تر آن را توصیه می کند.

 

سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA)، استفاده از Defitelio یا سدیم دفیبروتاید را برای درمان کودکان و بالغینی که بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز مبتلا به بیماری hepatic veno-occulsive(VOD) و ناهنجاری های ریوی و کلیوی شده اند، مورد تایید قرار داده است. این اولین درمان مورد تایید FDA‌برای معالجه VOD کبدی شدید است که یک بیماری نادر و کشنده کبدی محسوب می شود.

 

طبقه بندی: تغذیه و بهداشت و درمان، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین