تبلیغات
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت های زیباساز حرفه ای
از سخنان دكتر علی شریعتی - مردم اغلب بی انصاف، بی منطق و خود محورند، ولی آنان را ببخش اگر مهربان باشی تو را به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند، ولی مهربان باش. اگر موفق باشی دوستان دروغین و دشمنان حقیقی خواهی یافت، ولی موفق باش. اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند، ولی شریف و درستکار باش. آنچه را در طول سالیان سال بنا نهاده ای شاید یک شبه ویران کنند، ولی سازنده باش. اگر به شادمانی و آرامش دست یابی حسادت می کنند، ولی شادمان باش. نیکی های درونت را فراموش می کنند، ولی نیکوکار باش. بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچ گاه کافی نباشد. و در نهایت می بینی هر آنچه هست همواره میان "تو و خداوند" است نه میان تو و مردم. وقتى درختِ محبت خدا در اعماق دل انسان ریشه دوانید و استوار و تنومند شد، انسان با شنیدن نام خدا سرشار از لذت مى شود و به وجد مى آید؛ مى خواهد بیشتر درباره محبوب بشنود و ارتباطش را با او پایدارتر سازد. در مقابل، کسانى که دلشان از محبت خدا تهى است و محبت به غیرخدا بر دلشان نقش بسته، از شنیدن نام خدا ناراحت مى شوند: وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِنْ دُونِهِ إِذَا هُمْ یسْتَبْشِرُونَ (زمر: 45)؛ و چون خداوند به یگانگى یاد شود، دل هاى کسانى که به آن جهان ایمان ندارند برَمَد، و وقتى آنان که جز او هستند ]معبودهایشان [یاد شوند، ناگاه شادمان گردند. اگر انسان جویاى معرفت متعالى اى باشد که دست یافتن به آن براى انسان ممکن است (معرفتى که چون کیمیا وجود انسان را متحول مى سازد)، باید به مرتبه محبت عمیق و پایدار به خداوند دست یابد، و البته هم دست یافتن به آن معرفت و هم کسب این مرتبه محبت، با توفیق و عنایت الهى حاصل مى شود. اگر ما از اهمیت و ارزش این مراتب عالى محبت و معرفت خداوند آگاه مى بودیم، به جاى آنکه از خداوند نان و آب، و پست و مقام، و دیگر امکانات بى مقدار دنیوى را درخواست کنیم، سرلوحه خواسته ها و نیازمان را محبت و معرفت خدا قرار مى دادیم. سایت صغری حکیم پور/SHVS - پیوند سر انسان!/ با وجود مرگ حیوانات آزمایشگاهی!

قالب وبلاگ

قالب وبلاگ


سایت صغری حکیم پور/SHVS
 
برای رسیدن به هدف های عالی همواره باید تلاش کرد


امارگیر حرفه ای سایت


محل درج آگهی و تبلیغات
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 اردیبهشت 1395 توسط صغری حکیم پور soghrahakimpour

پیوند سر انسان!/ با وجود مرگ حیوانات آزمایشگاهی!

یک پزشک ایتالیایی آمادگیش را برای انجام خطرناک‌ترین و بی‌سابقه‌ترین عمل جراحی در جهان اعلام کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ؛  یک پزشک ایتالیایی ادعا می‌کند می‌تواند سر انسان را به انسان دیگری پیوند بزند.

بر اساس این گزارش،  ایده‌ پیوند سر انسان برای اولین بار توسط سرجیو کاناورو(Sergio Canavero) مدیر گروه مدولاسیون عصبی پیشرفته در تورین ایتالیا مطرح شد.

«کاناورو» قصد دارد با استفاده از عمل جراحی پیوند سر بتواند زندگی افرادی که دچار بیماری‌های تحلیل عضلانی و عصبی یا سرطان‌های شدید ارگان‌ها هستند را نجات دهد و بتواند طول عمر چنین افرادی را افزایش دهد.

وی از زمانی که کودکی 9 ساله بود به طور منظم کتاب‌های کمیک را از یک دکه روزنامه‌فروشی در شهر «تورین» ایتالیا تهیه و مطالعه می‌کرد و از همان‌ روزها بود که وی مدعی شده بود روزی خواهد توانست سر یک انسان را به انسانی دیگر پیوند بزند.

در حال حاضر «کاناورو» ادعا کرده است که موانع عمده‌ پیش روی چنین پیوندی مانند پیوند نخاعی و بازداشتن سیستم ایمنی برای پس زدن عضو پیوندی، برطرف شده است و می‌توان چنین عمل جراحی را تا سال 2017 انجام داد.

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده توسط «کاناوارو»، این عمل نزدیک به 36 ساعت به طول خواهد انجامید و حداقل 150 پرستار، تکنسین، روان‌شناس و فیزیوتراپ باید وی را در این عمل یاری دهند.

هزینه‌ برآورد شده برای انجام این عمل مبلغی در حدود 14 میلیون یورو(20 میلیون دلار) است.

به گزارش ایندیپندنت این پزشک که از کودکی عاشق مرد عنکبوتی است قرار است این عمل فوق‌العاده خطیر و بی‌سابقه را روی یک داوطلب روسی به نام «والری اسپیریدونوف»(Valery Spiridonov) که یک مدیربرنامه 31 ساله روسی است و از اختلال عضله رنج می‌برد انجام شود.

«کاناوارو» اعلام علاقه «اسپیریدونوف» و داوطلب‌شدن وی برای این عمل خطیر را جسورانه و در حد «یوری گاگارین» اولین انسانی که در سال 1961 پای به فضا نهاد قلمداد کرده است.

اولین تلاش برای پیوند سر در سال 1954 توسط ولادیمیر دمیخو روسی انجام شد که سر و پاهای جلویی یک توله سگ را روی بدن یک سگ بزرگتر پیوند زد.

«دمیخو» جراحی‌های مشابه فراوانی روی سگ‌ها انجام داد ولی هیچ کدام بیشتر از 6 روز زنده نماندند.

اولین پیوند سر موفق در سال 1970 در دانشکده پزشکی دانشگاه «کیس وسترن» ایالت «اوهایو» در آمریکا انجام شد که در آن سر یک میمون به بدن میمون دیگر پیوند زده شد ولی در این مورد میمون به دلیل عدم پیوند نخاع قادر به حرکت نبود.

در نهایت سیستم ایمنی، عضو جدید را پس زد و میمون بیش از 9 روز زنده نماند.

بر اساس این گزارش، جراحی‌های مشابه زیادی تاکنون انجام شده است؛ جراحی‌های مرتبط با این حوزه پیشرفت محسوسی تا کنون داشته است.

»کاناورو» در این خصوص می‌گوید:"فکر می‌کنم ما هم اکنون در مقطع زمانی قرار داریم که جنبه‌های فنی این جراحی کاملا امکان پذیر شده است".

»کاناورو» اخیراً خلاصه‌ای از تکینک‌های عمل این جراحی را در مقاله‌ای در نشریه بین المللی جراحی اعصاب منتشر کرده است.

با این‌ حال بسیاری از پزشکان متخصص در این زمینه همچون « آن آرتور کاپلان»، که بنیانگذار بخش «اخلاق‌زیستی» در دانشگاه نیویورک در علم پزشکی است در این رابطه گفته است: "من فکر می‌کنم او یک شارلاتان خودشیفته است".

»کاناوارو» مدعی است که در جهانی که پیوند قلب، ریه، کلیه، رحم و دست انجام می‌شود متعجب است که چرا ما هنوز نمی‌توانیم پیوند سر انسان را انجام دهیم.

»لورنزو پینسی»، مدیر کلینیک مغز و اعصاب در دانشگاه «تورین» ایتالیا درباره «کاناوارو» و ایده عجیبش می‌گوید:"به نظر من، این روش به‌ هیچ‌وجه قابل انجام نیست و او یک مجنون است".

منبع: خبرگزاری  تسنیم

طبقه بندی: اخبار و اطلاعات جهان پزشکی، 
.: Weblog Themes By MihanSkin :.


 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ
قالب وبلاگ
گالری عکس
چت روم
دریافت همین آهنگ

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

دانلود آهنگ جدید

تمامی حقوق این وب سایت برای صغری حکیم پور محفوظ است | طراحی : میهن اسکین